Diefenbach

Diefenbach

czwartek, 27 lipca 2017

Klasowe karty postaci do OD&D

Po ostatniej sesji Czarnego Krzyża trochę straciłem zapał do dalszego uskuteczniania OD&D na Hiperpegach. Ale - minęło trochę czasu, przemyślałem parę spraw i stwierdziłem, że spróbuję jeszcze raz, zmieniając nieco podejście. W najbliższą środę poprowadzę sesję w Czarnym Krzyżu w sposób bardziej zbliżony do mojego pierwszego wyjścia do ludzi.

Jednym z elementów, które przygotowałem w związku z planowaną sesją są nowe karty postaci. Do tej pory korzystałem z minimalistycznej karty z Inspiracji, ale stwierdziłem (zainspirowany również przez leniwego gracza), że z myślą o graczach, którzy nie mieli nigdy styczności z OD&D mogę stworzyć bardziej szczegółowe karty zawierające również podstawowe informacje mechaniczne. Chciałem przy tym trzymać się karty jednostronicowej (wachlowanie jest dosyć irytujące), więc z rozpędu przygotowałem 4 różne wersje - uniwersalną oraz po jednej dla każdej z klas. Półludzie na razie nie doczekali się swoich kart (w Czarnym Krzyżu raczej nie są grywalni), ale na pewno ich przygotuję w przyszłości na potrzeby innych kampanii.

Wersje klasowe zawierają informacje o podstawowych własnościach mechanicznych danej klasy, zaś w wypadku kleryka i medżikjuzera dodatkowo listę pierwszopoziomowych czarów wraz z opisem ich działania. Nie przewiduję aby podczas takich comiesięcznych jednostrzałów ktoś awansował wyżej niż na drugi poziom, stąd dodawanie większej liczby czarów nie ma sensu.

Wersje, które wręczę graczom w środę będą zawierały dodatkowo podstawowe wyposażenie przydzielone z urzędu.

Karty są do pobrania z ramki w menu bocznym. Bierzcie i grajcie w OD&D. 

A jak jesteście z Torunia/okolic to wpadajcie również na Hiperpega, oprócz sesji poprowadzę również pogadankę o starej szkole i piaskowniach.

4 komentarze:

 1. Szkoda, żem z Wielkopolski :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Organizatorzy Hiperpega sa w kontakcie z ekipą z Poznania, ostatnio oni byli u nas, być może będzie jakaś rewizyta. Ich cykliczne spotkania do RPG Meet Up.

   Usuń
  2. Chcieć to móc! Oczywiście ciężko jest przyjechać do innego miasta na event erpegowy, ale jak kiedyś będziesz planował urlop w Toruniu, to zahacz o ostatnią środę miesiąca :) A Wolfgang prawdę mówi - ostatnio odwiedziła nas ekipa z Poznania, specjalnie dla nich zrobiliśmy spotkanie w sobotę, co ułatwia uczestnictwo osobom przyjezdnym. Fajnie wyszło i na pewno będziemy to jeszcze powtarzać - wstępnie rozmawialiśmy o październiku.

   Usuń
  3. No tak, ale ja nawet nie z Poznania, tylko z Chodzieży :) Dokładnie pośrodku niczego, stąd wszędzie daleko :) A i rodzina nie pomaga :)

   Usuń